| donnie112 a întrebat:

am un router wireles Asus RT-N10E, si nu stiu cum sa-l instalez sau sa-l configurez, nu stiu cu ce sa incep, sa bag cd-ul prima data, va rog ajutati-ma cu o explicatie cat mai pe larg.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Freddie23 a răspuns:

Ce CD?
Uita-te pe spatele Routerului, baga in browser IP si parola de pe el, si ai accesat meniul routerului - Tre` sa fii pe cablu pentru asta.

De acolo, setezi PPPoE, ID-ul si parola de la RDS, si ai net!
Mai departe studiezi si tu setarile si vezi ce face fiecare... filtre, firewall, limitari etc.

| donnie112 explică (pentru Freddie23):

Chestia e ca eu nu am internet de la RDS, am de la alta firma, si nu am un user sau o parola, sau cel putin nu le-am gasit eu in contract, am doar ip-urile...

| Freddie23 a răspuns (pentru donnie112):

Pai trebuie sa ai un tip de conexiune... o setezi din acel meniu si asta este!

| donnie112 explică (pentru Freddie23):

O sa ma inerc, multumesc