| ardillabicolor a întrebat:

Am un telefon LG T500, şi mă întrebam ce aş putea face să îmi meargă youtube pe telefon. Mi-am luat setările de la orange deci nu e asta problema.

Răspuns Câştigător
| Expertul a răspuns:

Nu prea poti, iti trebuie flash player special pentru LG T500, numai cele android pot intra pe youtube si viziona orice video-clip...Mai e o cale poti lua navigatoru de la Cosmote, intra pe site-ul oficial de la cosmote de pe mobil si descarci aplicatia poti vede videoclipuri pe youtube dar fara sunet din pacate.

7 răspunsuri:
| pampam_4807 a răspuns:

Pentru a putea vizualiza videoclipuri pe youtube este nevoie sa faci urmatoarele setari in telefon :

Meniu - Setari - Conectare - Setarile retelei - Modul retelei - UMTS 2100 & GSM

Meniu - Setari - Conectare - Profile Internet - Adaugati profil - Numele serviciului: Internet | Utilizare proxy: Oprit | Punct de acces: Orange Internet

Meniu - Setari - Conectare - Puncte de acces - Adaugati profil - Titlul conexiunii: Internet | Purtator:GPRS | Autentificare: Fara autentificare | APN: Internet

Meniu - Setari - Conectare - Conexiune cu pachet de date -> Cand este necesar

Meniu - Setari - Conectare - Setari streaming - Adaugati profil - Titlu: youtube | Nr. port UDP:1024~65535 | Profil Internet: Internet

| LikePro a răspuns (pentru pampam_4807):

Multumesc foarte mult acum merge sa vad videoclipuri

| LikePro a răspuns (pentru pampam_4807):

Dar nu poti vedea la o calitate mai buna ca se vede aiurea dar oricum mersi mult chiar merge sa te uiti la videoclipuri

| pampam_4807 a răspuns:

Pentru a putea vizualiza videoclipuri pe youtube este nevoie sa faci urmatoarele setari in telefon :

Meniu - Setari - Conectare - Setarile retelei - Modul retelei - UMTS 2100 & GSM

Meniu - Setari - Conectare - Profile Internet - Adaugati profil - Numele serviciului: Internet | Utilizare proxy: Oprit | Punct de acces: Orange Internet

Meniu - Setari - Conectare - Puncte de acces - Adaugati profil - Titlul conexiunii: Internet | Purtator:GPRS | Autentificare: Fara autentificare | APN: Internet

Meniu - Setari - Conectare - Conexiune cu pachet de date -> Cand este necesar

Meniu - Setari - Conectare - Setari streaming - Adaugati profil - Titlu: youtube | Nr. port UDP:1024~65535 | Profil Internet: Internet

| yoyoy77 a răspuns:

Sal si eu am avut problema cu youtube pe tel LG t500 si am facut cum a scris...pampam_4807 si imi merge acum ths pampam_4807

| Raluka_Cristina_1998 a răspuns:

Buna ardillabicolor, imi poti spune si mie te rog ce anume ti.a dat in pachet impreuna cu telefonul si daca in momentul cand intorci telefonul pe orizontala la mesaj ai tastatura tastatura qwerty. Multumesc, astept raspuns happy love struck:*

| ardillabicolor explică (pentru Raluka_Cristina_1998):

Impreuna cu telefonul am primit incarcatorul si bateria, nimic mai mult. Din pacate atunci cand intorc telefonul nu am tastatura qwerty. Asa e modelul asta.