| lacoste98 a întrebat:

Am un telefon Nokia Asha 201. Si intr-o zi, cand umblam pe el, mi-a aparut sa dau un update la soft. Am dat update si in timp ce se updata softul, am scos cardul micro SD crezand ca voi pierde tot din el. Si mi-s-a blocat prima data telu cu totul, iar dupa cateva ore s-a oprit cu totul. L-am bagat la incarcat si nu se mai aprinde. Ce as mai putea face la cu el? Se mai poate rezolva acesta problema? dau funda!winking celui mai ajutorat raspuns!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai e in garantie incearca sa il trimiti acolo de unde l-ai cumparat si vezi ce iti spun cei de acolo. Sau daca cunosti pe cineva care se pricepe la telefoane du-l la el si poate ti-l repara. Noi nu prea avem cums a te ajutam ca nu stim exact ce are telefonul. Trebuie sa il vada cineva care se pricepe.

2 răspunsuri:
| Rockass987 a răspuns:

Din cate imi aduc aminte, pentru card microSD ai in partea laterala slot, langa cel de SIM 2, nu? Pai, te-ai gandit ca l-ai scos "prea brusc" si e posibil sa fi facut ceva, un scurtcircuit, in el? Du-te la un service GSM, acolo iti va spune sigur ce are. Bafta! happy

| lacoste98 explică (pentru Rockass987):

Al meu nu e dual SIM. mersi ori si cum.