| dnddorm a întrebat:

am un telefon Samsung galaxy s+ si am incercat sa fac upgrade firmware prin intermediul kies, problema e ca dupa ce sau descarcat componentele si sa inceput upgradeul s-a blocat pentru o ora la 3% asa ca am scos cablul, si am inchis tot, dar cand am dat recuperare upgrade nu se mai conecta.Ce e de facut in acest caz se intra in recovery? Sa raspundaa va rog cine stie sau cine a mai facut.DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Trebuie sa ii dai un Master Reset daca nu mai porneste.
http://support.t-mobile.com/docs/DOC-2979

Urmeaza instructiunile de aici.
daca nu merge cu master reset trebuie sa-l resoftezi.

| dnddorm explică (pentru Trynda):

Si cum il resoftez?

| Trynda a răspuns (pentru dnddorm):

Pai ai incercat Master Reset-ul?

| dnddorm explică (pentru Trynda):

Nu merge, intra in ramdump mode
cause:force upload

| shannygelu a răspuns (pentru dnddorm):

Apasa volum + si power doar atat 2 butoane la pornire

| shannygelu a răspuns:

Intra in modul download apesi pe tasta vol - camera si pornire si dupa pune inapoi la upgrade pe kies