| JusTPauL a întrebat:

am un telefon Samsung galaxy spica GT-I5700 si vreau sa-i dau " refenire la setarile din fabrica" dar am numerele pe telefon, cum as putea sa le pun p cartela sau sa le salvez, va rog ajutati-ma dau funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista in meniul telefonului (in Agenda de obicei) optiunea de copiere/mutare. Daca sint pe telefon, te intreba daca le vrei pe Sim si confirmi. Atentie, sa nu cumva sa fie invers (eu tin agenda pe Sim). Nu cunosc Samsung Galaxy, dar toate telefoanele au aceasta posibilitate.

| JusTPauL explică (pentru anonim_4396):

M-ai inchis din prima, nu am agendasad

| JusTPauL explică (pentru anonim_4396):

M-ai inchis din prima nu am agendasad

15 răspunsuri:
| EuAli a răspuns:

Pai scoate din telefon SIM-ul si microSD-ul si porneste telefonul fara cele 2 lucruri si apoi da-i Reset From Factory.

| JusTPauL explică (pentru EuAli):

Pay si eu am numerele de telefon pe el ce o sa se intample in afara de faptul ca o sa mi se stearga numerele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate! Atunci, se numeste "Contacte". Ceva unde ai numele si numerele de telefon.

| JusTPauL explică (pentru anonim_4396):

De fapt am gasit ceva, dar cand dau optiuni imi apare import contact, si zice, nu exista contate pe cartela sim. alceva nu am sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru JusTPauL):

Asta inseamna ca el incearca sa le copie de pe Sim pe telefon. Nu import, asta da, inseamna sa le aduci din alta parte pe telefon. Mai cauta, te rog. Vezi ceva cu copiere sau mutare.
Vin greu raspunsurile azi pe TPU.

| JusTPauL explică (pentru anonim_4396):

Dar acolo nu am de cat: cautare, contat nou, afisare grup, edit grup sin, import contate... cam atat ar fi, e totul foarte simplu...de pe o cartela pe telefon stiu ca le-am copiat odata dar de pe telefon pe cartena nu gasescsad

| anonim_4396 a răspuns (pentru JusTPauL):

Unul din acestea (de exemplu edit grup) nu are submeniu? M-am uitat intre timp pe 2 telefoane (Nokia si Philips) si amindoua au variante de copiere, mutere, stergere, etc.

| JusTPauL explică (pentru anonim_4396):

Iti las id-ul meu in privat, da-mi add daca vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iata, sint 35 de minute de cind stiu ca am raspuns, dar nu-l vad. Cred ca renunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu mai am rabdare. Iata aici sint niste manuale de utilizare, poate gasesti ceva:
http://manualedeutilizare.com/......a-android/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru funda desi, nu am meritat-o. Nu am reusit sa te ajut.

| danimazzz a răspuns:

Ia un pix si o foaie si copiazale

| anonim_4396 a răspuns (pentru danimazzz):

Copiaza-le tu!