| GalaxyGirl a întrebat:

Am un telefon Vodafone Smart II. Vreau sa stiu pe ce i se duce memoria interna. Se consuma foarte mult. La achizitionare avea 110 MB, iar acum are 20 MB. Ce s-a intamplat? Nu am cine stie ce mare lucru in memoria interna... cele mai multe sunt pe cartela SD.

Si inca ceva. De la un timp, cand downloadez ceva de pe net mi-l baga in memoria telefonului, lucru care nu se intampla inainte. Si acum nu mai pot lua nimic deoarece memoria este 'plina'.

Va rog sa ma ajutati.; A;

3 răspunsuri:
| IonutGaby a răspuns:

Incearca asa:intri meniu/setari/aplicatii gestionare aplicatii si de acolo vezi ce consuma memoria, dacaa vrei sa ai mmemoria plina scoti cardul micro si dupa formatezi cum ti-am zis la ceaala intrebare

| vasilev a răspuns:

Majoritatea memoriei s-a ocupat de la update-urile aplicatiilor pe care le-ai facut intre timp. Dezinstaleaza-le pe cele pe care nu le folosesti, iar la cele la care ai facut update, sterge-le update-ul efectuat direct din aplicatia de play store.

| GalaxyGirl explică (pentru vasilev):

Dar... am aplicatii care sunt in telefon, preinstalate si nu le folosesc. Cum as putea sa scap de ele?