| Acer98 a întrebat:

Buna am zis sa imi cumpar un nou pc sau laptop acum este alegera Voastra care e mai bun un laptop sau un Pc Si daca tot am vazut o gramada de laptopuri smechere si pc care aveau linux daca ai linux poti schimba pe Windows doua intrebari sunt aici

Funda+vot

Răspuns Câştigător
| iulianr a răspuns:

Daca vrei pentru gaming si sa-l folosesti doar acasa, ia un PC deoarece gasesti PC-uri foarte bune la preturi acceptabile. Dar daca vrei ceva mobil, ia laptop. Vei gasi laptopuri bune, dar sunt la preturi mult mai mari decat PC-urile cu aceeasi performanta. Si partea buna la un PC este faptul ca poti sa ii schimbi componentele mult mai usor si sunt la preturi mai mici.

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Depinde ce faci cuel.da poti schimba windows

| buzucan a răspuns:

Ia un pc daca te joci. citeste si pe google pareri sa vezi ca toti zic sa iei pc in loc de laptop pentru gaming.

| Skylls a răspuns:

Un laptop e bun pentru ca e practic si poti sa-l iei dupa tine daca e nevoie, dar un pc e bun pentru jocuri sau el chesti care necesita performante mai mari...a si sa-ti dau un sfat daca vrei sau daca ti s-a stricat o piesa (placa video, hard.) e mai usor sa schimbi la pc decat la laptop si poti sa o faci chiar tu, e alegerea ta