| Bonchiş_Cristi_1994 a întrebat:

are cineva ceva idei cum as putea conecta telefonul meu adroid galaxy s3 mini la pc cu ajutorul cablului de date ca si transfer de fisiere?
am incercat cu mai multe programe si tot nu merge. folosesc xp sp3

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Trebuie sa activezi socarea usb la conectarea telefonului la pc.

| RaduTN a răspuns:

Bagi cablul de date in telefon si apoi in calculator si ar trebui sa ti-l citeasca, cand il bagi pentru prima oara intr-un calculator o sa incerce sa-si instaleze driver-ul, de obicei este totul ok la instalare. Din cate ai spus tu ai mai incercat sa conectezi telefonul la PC, du-te in Device Manager si cauta-ti driver-ul de la telefon, cand l-ai gasit dai click dreapta si uninstall. Apoi mai incearca sa conectezi telefonul la PC, daca ti-a aparut pe telefon un meniu si te pune sa alegi o varianta, alege 'Stocare in Masa'. Daca nu ti-a aparut incearca sa faci ca in acest video: https://www.youtube.com/watch?v=y2_EvWlYc-Q

Succes!

| StalkerSoul a răspuns:

Fa cum a zis Admunssen

P.S. : Pc Suite ai incercat?

| Admunssen a răspuns:

Dupa comectarea cablului la PC si telefon, pe ecranul telefonului apar anumite disponibilitati. Selecteaza conexiunea pentru Memorie de Masa su Mass Storage. Succes!

| Calvin199s5 a răspuns:

Doar baga cablul de date în telefon și PC și e gata....doamne..E asa greu? FUNDA...