| Akhilleusz16 a întrebat:

Buna,as dori sa stiu ce placa video im recomandati? Avand in vedere ca am deja urmatoarele piese.Am bugetu limitat pana la 700-800

Procesor Intel i5-2300

Ram 8 gb (cred ca is CORSAIR 1333mhz)

Sursa Gigabyte superb 550p

Placa de baza Asrock H61M/U3S3

Placa video Gigabyte gt430

HDD 500 WD sata 3

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ia frumos un GTX 750 Ti, nu o sa iti para rau. Ce rezolutie are monitorul? Daca e full HD, ar fi o idee sa urci un pic la un 770 sau un R9 270, ceva de genul.

2 răspunsuri:
| heldeN a răspuns:

Un r9 270x ar fi perfect pentru acest buget
http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/

| KodrutZ a răspuns (pentru heldeN):

R9 270x e practic un HD 7850 re-etichetat care in unele scenarii e in urma 750 Ti-ului si, cel mai important, consuma de vreo doua ori mai mult curent decit placa de la NVIDIA pe care am mentionat-o.