| KimY a întrebat:

As vrea sa imi fac un profil la hi5 cu poza mea! Dar nu stiu cum!
Care imi spune cum il pot face(mai detaliat)?

6 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Intri pe site hi5.com si acolo gasesti o sectiune inscriete care o completezi. Iti zine un mesaj pe mail care trebuie sa dai click(sa iti activezi contul). Dupa asta trebuie sa intri pe profil si iti incarci poza.

| KimY explică:

Nu asa! as vrea sa imi pun poza pe fundalul profilului de hi5!

| chrystyna a răspuns:

Pai, itri pe hi5.com,iti scrii mail-ul parola, tot.Cand se deschide pagina cu contul tau, ai undeva in stanga fotografiile mele.Sau cand e nou parca scrie ceva de incarcare fotografii. Oricum, gcand gasesti incarcare fotografii, dai click si acolo vei avea cam 5 spatii, langa fiecare spatiu9casuta)scrie browse. Dai click pe browse si iti pui o poza cu tine.Prima o sa apara ca si avatar. Apoi poti sa incarci altele. Daca la asta te refereai, sper ca te-am ajutat.

| Lorena a răspuns:

Bunahappy
Nu prea stiu la ce te referithinking, cred ca intrebarea se refera la cum sa iti pui poza pe care o vrei la profil.
Dai click pe poza si mai sus scrie"setare ca poze de profil", este usor, cam atat.
Sper ca te-am ajutatkiss
Bafta!kiss

| 7Dany a răspuns:

Pe pagina de home a hi5-ului (adica http://hi5.com/friend/displayHomePage.do ) apare titlul Inscrie-te pe Hi5. sub aceste se afla niste casute. Casute ttrebuie completate (fiecare cu datele cerute ). Apoi se apasa pe butonul inregistrare.

| malpractice a răspuns:

Intri pe http://hi5.com/. pe prima pagina scrie mare cat casa poporului ''Înscrie-te pe hi5''. umpli campurile cu datele personale, dupa care contul este gata. odata intrata in cont dai un click in stanga sus unde scrie ''fotografii''. in aceasta pagina vei gasi optiunea ''incarca fotografii''. odata clickuita aceasta optiune ti se vor afisa cateva randuri, in dreptul caror iti va aparea ''rasfoire''. click pe rasfoire si mergi in fisierul din calculatorul in care ai fotografiile. click pe fotografie si dupa un click jos pe open(in aceeasi fereastra). mergi jos in pagina si uite-te unde scrie ''incarca fotografii''. cam asta este totul. daca o anumita fotografie o vrei ca poza de profil dai un click deasupra fotografiei acolo unde scrie''Setare ca fotografie de profil''. sa nu uit. este posibil, de fapt sigur, o confirmare pe mail, deci trebuie sa ai si un mail yahoo. gata. succes.