| DaTsIk a întrebat:

Bună, as vrea să învăț game development, ce ar trebui să știu înainte să învăț? Ceva C++ sau java? Sau nu este necesar

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

C++ ar fi baza in webdevel.

| 120bulevard a răspuns:

C++ si C# sunt tatii jocurilor la momentul actual, Java doar pentru jocuri de copii precum Snake si Tetris, Java nu este cel mai eficient limbaj pentru codarea jocurilor.

| DaTsIk explică (pentru 120bulevard):

Pfaa,deci înainte să învăț game development, trebuie să mă ocup de cele spuse de tine?)

| 120bulevard a răspuns (pentru DaTsIk):

Da! Poti face o casa fara sa faci o fundatie stabila?

| gabriel2004o a răspuns:

Încearcă în Unity.
Doar uită-te la un cod pentru a crea jocul Snake in C++ sa vezi de ce