| Xenoverse a întrebat:

azi am intampinat o problema ciudata, cand mi-am copiat muzica de pe laptop la tableta am vazut ca nu imi mai merg jocurile de pe tableta scrie asa (aplicatia nu a fost instalata) oare dc daca ati avut si voi problema asta spuneti-mi va rog

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ceva normal. Dacă ai scos cardul de memorie din tabletă, fără să oprești tableta, ai copiat ce ai avut de copiat pe card și apoi l-ai introdus iar, tocmai ai peste cap Android-ul care nu mai gasește locațiile aplicațiilor instalate ce l-ai mutat pe card.De regulă cu un restart se rezolvă treaba, dar dacă problema persistă atunci aplicațiile necesita reinstalate.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai un restart la tableta, erau posibil adica 100% jocurile instalare pe cardul microsd, si tu odata ce l-ai introdus in laptop, ai accesat memoria externa(microsd), dai restart, si zi-mi.