| iInfinityDarkness a întrebat:

Ce e aceea o memorie usb pe stick adica la ce foloseste? Cumva la memoria calculatorului rami cv? Dati-mi detalii! Funda

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o memorie de stocare externa, pentru a completa memoria de pe harddisk, nu este memorie RAM. Numai bine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Usb flash drive este o unitate de stocare de date portabila, nu are nicio treaba cu ram ul. nu ai folosit niciodata un stick sa muti date de pe un calculator pe altul?

| lary_3053 a răspuns:

Nu are treaba cu calculatorul,ci doar ca sa bagi ce vrei pe el ex:filme, poze, muzica, jocuri, numai depinde si de cat ii ex:4GB; 8GB; 32GB; si cu ala poti sa muti documente de pe un calculator pe altul, ai inteles? Funda?

| iInfinityDarkness explică (pentru lary_3053):

Poi am auzit de functia aia ready booster si am mai auzit ca mareste performanta pc-ului

| lary_3053 a răspuns (pentru iInfinityDarkness):

Da,dar aia nu are legatura cu Stikul ci doar cu compu, si aplicatia aia trebuie sa ti-o download-ezi si sa o instalezi