| εмiLч97 a întrebat:

Buna happy
Ce imi recomandati dintre Samsung Galaxy Mini si Samsung I5500 Galaxy 5?
De ce? [raspuns mai detaliat]

5 răspunsuri:
| ParanoidKidu a răspuns:

Bună! Eu îţi recomand Samsung Galaxy Mini. Uite detaliile:
Generale Retea GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Retea 3G HSDPA 900 / 2100
Lansare 2011, 1Q
Valabilitate Disponibile
SAR Value 0.96 W/Kg
Marimi Dimensiuni 110 x 60 x 12 mm
Greutate 105 g
Ecran De tip TFT capacitive touchscreen, 256K colors
Marimi 240 x 320 pixels, 1.0 inch
- Accelerometer sensor for UI auto-rotate
- TouchWiz v3.0 UI
- Proximity sensor for auto turn-off
ringtones De tip MP3, WAV ringtones
Inserare noua Download
Cantitate Up to available memory
Difuzor Yes
- DNSe sound enhancement
- 3.5mm jack
Memory Agenda Practically unlimited entries and fields, Photocall
Lista apeluri Practically unlimited
Interna 160 MB
Slot card microSD, up to 32GB
Connect USB Yes, microUSB v2.0
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
Port Infrarosu No
Bluetooth Yes, v2.1 with A2DP
Data WAP No
Edge Yes
3G HSDPA, 7.2 Mbps
GPRS Yes, Class 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
Media
Mesagerie SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Video Player MP4/H.264/H.263 player
Audio Player MP3/WAV/eAAC+ player
Radio Stereo FM radio with RDS
Camera
Camera Yes, 3.15 MP, 2048x1536 pixels
Functii camera Geo-tagging

Video Yes, QVGA@15fps
Accesorii OS Android OS, v2.2 (Froyo)
CPU 600 MHz processor
Ceas Yes
Alarma Yes
Browser HTML
Java Yes, via Java MIDP emulator
GPS Yes, with A-GPS support
Culori Black
Limbi Major European and Asia-Pacific languages
Jocuri Yes + downloadable
- Digital compass
- SNS integration
- Organizer
- Document viewer/editor
- Image/video editor
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa integration
- Voice memo/dial
- Predictive text input (Swype)
***Also known as T-Mobile Move
***Samsung Galaxy Pop for India market
Baterie Standard battery, Li-Ion 1200 mAh
Stand-by Up to 570 h
Timp vorbire Up to 9 h 30 min
Samsung Galaxy Mini este mai bun decât celălalt deoarece:
-are camera mai bună 3.2 mpx faţă de 2 mpx
-Wi-Fi merge mai bine
-poţi reda mai multe tipuri de sunete
-se poate ataşa un card SD până la 32 GB faţă de 16 GB la celălălt
-se mişcă mult mai repede decât celălalt şi are mai multe aplicaţii decât el şi în plus poţi să-ti pui jocuri pe el cu cablul de date
-poţi face capturi de ecran prin apăsarea a 2 butoane
-acest telefon are GPS foarte bun care îţi indică locaţia foarte repede
-bluetooth-ul are o arie de acoperire mai mare ajungând până la 100 de metri
-bateria ţine mai mult decât la celălalt
-Samsung Galaxy Mini are un aspect mult mai finuţ mai ales pe culoarea albă
-Acest telefon este printre cele mai bine vândute din România
-costă de la 449 lei la 600 lei, dar cu abonament pe Orange e mult mai avantajos e doar 281 lei
Pa, pa.

| introduaicinumele a răspuns:

Pai Samsung Galaxy Mini are procesorul la 600 MHz si 300 MB de memorie RAM, si crede-ma ca in ziua de azi nu o sa gaseste joculeteprea tari care sa mearga OK pe Mini, ca cam toate jocurile tari de Android cer procesor de minim 1GHz. Dar daca ai probleme cu banuti si nu poti da 1000-2000 lei pe un telefon este foarte bun pentru tine, eu am LG Optimus One, cam la fel de bun ca Mini, si sunt aproape multumit de el. Oricum sa nu te astepti la asteptari prea mari. Daca ai bani, ce iti recomand: Galaxy S (cel mai tare telefon din 2010), foarte bun, probleme: bateria se duce in pai putin de o zi fara folosire, revolvare: inchizi 3G-ul, WI-FI si astea care termina bateria+ un program de optimizat telefonul (net Quin Android Booster este ok). Daca ai si mai multi bani: SGS II sau Samsung Galaxy S II, super tarew telefonul, procesorul un dual-core (2 nuclee) la 1.2 GHz, 1 GB RAM, cam tot ce vrei, baterie imbunatatita. Daca vrei sa mai astepti: Galaxy Note, un Smartphoneo-tableta. Are ecranul de 5, 3 inch, deci prea mare pentru un telefon, prea mic pentru o tableta. Are un dual-core de 1, 5 GB, cel mai tare CPU de pe piata smarphoneurilor. I-ar Galaxy 5, foarte varza, telefonul asta il au vreo 3-4 prieteni de-i mei si se misca foarte prost, este sub limitele lui Galaxy Mini.
Daca ai vreo 500-600 lei: Galaxy Mini, daca ai 1200-1500 lei: Galaxy S, daca ai vreo 1800-2000 lei Galaxy S II, daca astepti vreo 1-2 si ai peste 2000 lei un Galaxy Note.

| mEr a răspuns:

Samsung Galaxy Mini

| BlkDrmm a răspuns:

Pai eu am Galaxy Mini si sunt multumita de el:> Este disponibil pe 2 culori(alb si negru). Are o memorie interna de 164 MB. Camera este de 3, 2 mp. Face pozele destul de clare, mai ales cand este lumina.:> Iti spun sincer ca se comporta foarte bine. La cate cazaturi are al meu:)) merge foarte bine;)
http://telefonultau.eu/products/Samsung-Galaxy-Mini-S5570-Black.html
Iar despre Samsung I5500 Galaxy 5 nu prea stiu multe. Doar la prima vedere sa.ti spun ca este destul de simpatic.
http://telefonultau.eu/products/Samsung-I5500-Galaxy-5-Ebony-Black.html
Sper ca te-am ajutat. Pa-pa:*

| GeorgeX1999 a răspuns:

Eu am Samsung galaxy mini si e un telefon foarte bun si ieftin 450 lei-700 de lei dar Samsung galaxy 5 e o mare porcarie pentru ca are un ecran mc de 2. 8 inch
te las sa te decizi
papa