| JusTPauL a întrebat:

Buna!
Ce laptopuri cu i7 stiti asa pana in 3500 lei?
Dar sa nu fie marci gen Lenovo sau Toshiba.

16 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Poftim, i7 ivy si GT740m,merge orice joc pe high-ultra

http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/

| JusTPauL explică (pentru Me2):

Processor slab si rami putini nu prea place.
Nu cred ca ar merge orice joc calumea la rezolutie maxima.

| stroedaniel13 a răspuns:

Laptopurile Dell sunt foarte bune. Uite aici un model care ti s-ar potrivi: http://bit.ly/14aeaUK

Răspuns utilizator avertizat
| JusTPauL explică (pentru sparky34):

Foarte bun laptopul chiar imi place, dar nu prea-mi convine ca nu pot pune windons 8 pe el..sau se poate doar ca foarte greu.
Nu inteleg de ce zice ca are placa video de 4GB.
Din cate stiu GT 750M are 2GB.

| JusTPauL explică (pentru cine1cine):

Are processor slab, 2 nuclee si frecventa mica iar la placa video core speed doar 600mhz.

| cine1cine a răspuns:

Eu aș merge pe un Dell sau un HP. Acestea două mărci mi se par cam cele mai bune și cele mai libere modele. Am ținut in mănă un Dell și imi dădea sentimental de siguranță și putere maximă! Cei de la Sony au sisteme de operare pre instalate și asta mai adaugă un plus de lovele cam de o sută de euro căci sistemul de operare cam ridică costul. Pe cănd la Dell majoritatea vin fără system de operare instalat, eventual cu un Ubuntu, și automat costă și mai puțin! Dar poti găsi produse bune faza e că trebuie să cauți pe site-uri pe eMAG și pe pcgarage. Eu dacă aveam 3500 de lei cum ai tu, pfuleii, imi trăgeam un Dell de plăngeau toți. Abia aștept să am și eu o mie de euro să-mi trag un laptop, apoi imi iau si un hard extern și un ssd-card sa am viteza maximă. Asta cand oi da și eu de lovele!

| JusTPauL explică (pentru cine1cine):

Stiu ca HP sunt laptopuri bune dar nu mi-ar fi rusine nici cu un Asus sau cu un Acer.
Cei de la pcgarage au preturi cam mari, asa mi se pare.
Daca zici ca ti-ai trage un laptop Dell bun arata-mi si mie dar nu cel de mai sus...

| cine1cine a răspuns (pentru JusTPauL):

Ideea era să te uiți la pcgarage pentru a avea un inceput in căutarea ta. Căci trebuie să o apuci de undeva cu căutatul unui laptop! Și am zis să incepi prima data cu pcgarage fiindcă au 224 modele de laptopuri Dell, și aveai de unde să alegi. Apoi poți intra pe compară preț punct ro și vedeai tu acolo care prețuri sunt mai bune dar și modul de livrare a podusului. Scump poate fii cu cinci sute de mii maxim șase sute de mii de lei plus sau minus, depinde de site! Eu aș merge pe Dell și chiar imi e rușine cu Asus și cu Acer! În ultima vreme au cam scos produse prea nașpa, pentru mine, Poate altora le plac produsele lor! Trebuie să te uiți și la suportul care îl oferă firma. Dacă tu iți cumperi Acer sau Asus sau Sony și nu iți oferă support pentru drivere și stai și le cauți tu pe nu știu ce site-uri, apoi da te apucă nebuneala, mai ales cănd vrei sa reinstalezi windowsul. Dell oferă un support extraordinar de bun pentru laptopurile lor! Dar și HP-ul. Restul sunt cam nesimțiți cănd vine vorba de drivere! Deci trebuie să verifici și suportul care îl oferă un anumit produs. Dar poți merge și pe Lenovo dacă dorești, că și alea sunt bunicele!

| JusTPauL explică (pentru cine1cine):

O sa incerc si varianta ta cu un Dell. HP nu sti daca ofera un suport asa bun, am un prieten care si-a luat un HP si nu si-a gasit driver pentru placa video timp de cateva luni, nici macar la filme nu se putea uita. Oricum o sa tin cont de ce ai zis.

| Xam a răspuns:

Ancearca un laptop samsug sa vezi si e cam 1200 lei