| smecheul a întrebat:

Ce parere aveti de placa video gtx 1660 6gb gddr5?
Credeti ca ar putea sa duca majoritatea jocurilor din ziua de azi la o rezolutie de 1080p pe setari maxime la 60 fps?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

O buna parte din ele o sa mearga fara probleme.
Vezi ce a zis FlyProject554
Depinde de procesor si RAM.

Cu placa aceea ar merge 8GB RAM DDR4 2667MHz (sau de 3000),
si un i5 9500F ca minim sau de preferat un i5 9600K (pentru jocurile care folosesc mai mult procesorul decat placa video)

Insa nu o sa te poti bucura mai mult de 1-2 ani de 60 FPS, caci punand totul la maxim, tehnologii noi precum volumetric fog, cloth physics sau Nvidia HairWorks, de RT nu mai spun, caci placa aceasta nu are, iti vor fura din FPS-uri binisor.

| smecheul explică (pentru NLS):

Am 16gb ram si un procesor i5 7400
Crezi ca e ok?

3 răspunsuri:
| XYZ02 a răspuns:

Ti-am spus mergi mai bine un 1070Ti second hand!

| FlyProject554 a răspuns:

Fără probleme
Însă o placa video bună fără ca restul componentelor sa o echivaleze...
Nu prea scred ca poți juca ce vrei, cum vrei