| Anaa939839393 a întrebat:

Cum pot avctiva Adobe, eu cand vreau sa ma joc un joc pe calculator imi apare mesajul "Adobe is ending support for Flash after December 31. This means that Miniclip will no longer be able to host Fancy Pants Adventure 2 after that date."

3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Instaleaza fratele meu
Adobe flash player
instaleaza Adobe AIR
instaleaza Adobe acrobat reader
instaleaza photoshop
mai inastaleaza Adobe marcomedia
instaleaza si vlc-ul ca si ala baga codec-uri in calculatorul tau
fa upgrade uptdate la wondows
fa upgrade la ultima versiune la internet explorer
instaleaza si java.com
da restart la calculator si apoi incerca sa reinstalezi jocul respectiv
ca sa vada ca ai instalate deja pe calculator toate chestiile astea
daca doamne fereste mai face figuri sansele sunt mici sa mai faca asa ceva
atunci instaleaza si
DirectX 12 Ultimate for Holiday 2020
https://www.youtube.com/watch?v=GsoFcGMawCw&feature=emb_logo

https://devblogs.microsoft.com/......iday-2020/

instaleaza si VISUAL BASIC
SAU VISUAL STUDIO pentru ca toate jocurile sunt facute in visual basic sau visual studio si o sa iti bagte tot felul de chestii de care au nevoie programele pentru Microsoft ca sa ruleze
apoi mai instaleaza si

Adobe Shockwave
asta este facut special pentru jocuri dar ca sa uite lumea de el acum s-a dat la fund pentru ca era mult prea bun
si alti programatori alte firme chiar nu mai aveau ce sa mai faca pentru ca iesise chestia asta prea buna acum au scos-o aproape ca sa si uitat de ea
Adobe Shockwave

apoi instaleaza Microsoft
NET Framework
https://dotnet.microsoft.com/download/dotnet-framework

si gata asta e tot dai restart la râjniță
te zoci ultimul joc din viața ta pe Microsoft dupa care iți recomand să te muți la UBUNTU pentru că merg chiar șî jocurile de windows fară atâtea probleme complicații și zăpăceli!

| Balalau95 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, producatorul jocului trebuie sa rescrie jocul pe html5
iar ce va fi, habar nu am, in teorie Adobe nu poate forta toti cei care folosesc flash sa inceteze sa il foloseasca, ca asa vor ei, insa chiar nu am habar, poate chiar pot, iar solutii alternative vor apare, sigur

| Syrten a răspuns:

Trebuie sa descarci Adobe Flash Player, dar nu iti recomand deoarece nu o sa mai functioneze dupa 31 decembrie si o sa apara tot felul de erori.