| gabriela95 a întrebat:

Buna big hug
am venit cu o problemastraight face
amn un telefon nokia 6131 pe care nu l-am mai folosit cam de 2 ani.,.
acum l'am pornit si nu se aude straight face
nici cand dau sa ascult o melodie.nici cand ma suna cineva.
stiti ce as putea sa fac?
in afara de metoda sa ma duc cu el la reparat blushing
scuzati pentru nefolosirea cratimei dar nu imi merge la >tastatura.:"

Răspuns Câştigător
| alinush_3461 a răspuns:

Incearca resetare totala la setarile din fabricatie.La setari sau scrii codu *#7370# poate merge. Succes

5 răspunsuri:
| nosferatu a răspuns:

In afara de metoda sa te duci cu el la reparat? pai mai sunt 2 optiuni ori il folosesti asa ori il arunci la gunoi.

| andreypanter a răspuns:

Pai s-ar putea sa fie din cauza prafului care a intrat in difuzor sau a intrat ceva in difuzor...Fii mai larg de mana si du-te l-a reparat ca doar asa poti sa il refaci...big grin Daca ti am fost de ajutor Fundabig grinbig grin

| king4aday a răspuns:

Poti incerca asta: daca nu ai salvate numerele de telefon pe cartela, atunci salveaza-le. Dupa asta cauta optiunea unde poti seta telefonul cum a fost cand a iesit din fabrica. "Reset settings", "Factory settings"... nu stiu cum iti apare tie in meniu. ATENTIE! -- posibil sa pierzi toate datele (poze, video etc.) deci, inainte sa faci asta salveaza tot ce-ti trebuie pe PC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alceva nu ai ce face
LOL
e stricat difuzorul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Difuzorul,sunetul unui tel,nu se autodistruge,decit in situatia in care tel a fost lovit,cazut,etc.daca nu s-a intamplat asa ceva,intra in setari la sunet,si trci pe maxim,tot,inclusiv sunetul tastaturii. daca dupa aceea,cind tastezi ceva,se aude in difuzor,sigur va functiona normal; daca nu,microcipul de sunet este blocat, distrus, nu vei mai putea folosi acel tel. sper sa nu fie cazul.Mult succes.