| ionela1560 a întrebat:

Buna de cateva zile destopul meu este intors invers deoarece am apasat pe un buton si nu stiu pe care ma puteti ajuta dau funditahappymersi^^

Răspuns Câştigător
| cryssu2008 a răspuns:

Doamne tin minte cand am patit si eu asa. Intorceam invers monitorul sa ma pot uita la filme big grin Deci ce trebuie sa faci : click dreapta decatop - Graphics Options - Rotation - selectezi Normal. O sa vezi ca o sa fie bine. Aspet funda si sa-mi zici daca a mers.

6 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Dai click drepta pe desktop -> Display -> Rotate -> Normal.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Multe placi video au o optiune "Rotate Display" Daca ai asa ceva trebuie sa se afle in partea dreapta jos unde sunt acele icon-uri. Placa se poate numi nVidia, Gforce, etc si acolo se afla un "Control Panel" diferit de cel din windows. Acolo se afla optiunea. Daca, insa, ai intrat in optiunile monitorului, si acolo exista o astfel de setare dar trebuie cautata. E cam greu sa-ti explic aici. Cauta un vecin care se pricepe

| zxsds a răspuns:

Apesi tasta control si sageata din dreapta sau stanga.

| Raiden a răspuns:

rolling on the floor)))))))
Da, mi se intamplase si mie odata, am uitat cum am reparat, oricum de mult, ani de zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum se face inapoi dar cu sistem restore se poate rezolva problema happy

| nairdatemen a răspuns:

Tine apasat tasta ctrl, alt apoi apasa pe sageti pentru a schimba monitorul in ce parte vrei...ex >dreapta,< stinga...etc happy laughing))