| iloveusa a întrebat:

De ceva vreme, laptopul meu VAIO se tot opreste odata la 4 ore(4 ore dupa ce il pornesc). Problema este ca porneste foarte greu,trebuie sa ii dau Restore, dar de cele mai multe ori nu porneste dupa ce ii dau restore.E o minune daca reusesc.Mentonez ca nu am antivirus.Ce as putea sa fac?

7 răspunsuri:
| DeejayAndr3y a răspuns:

Este de la placa video....Trebuie schimbata! Te poti duce la un service sa o schimbe.Cu ocazia asta poti schimba si windows-ul.Iti recomand nod32 antivirus.

| pozeanimate a răspuns:

Reinstaleaza windowsul
daca nu stii cum, instaleaza nod32
daca nu ajuta roaga un prieten sa-ti instaleze windows

| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Este posibil sa ai procesorul supraincalzit si sa intre protectia. poate fi din cauza racirii procesorului, verifica daca coolerul iti merge normal - cel de la procesor

| TheAnonimous3037 a răspuns:

Daca mai ai garantie du-l la reparat de unde l-ai cumparat.

| raveny a răspuns:

Problema vine de la racire se supraincalzeste si se inchide

| andreiutzumc a răspuns:

Uite cum faci trebuie sa instalezi un alt windows pentru ca ila nu mai este bun ca are o gremada de virusiii daca reusesti sa-ti mearga repede adica se deschide sa dai pe disk c sau unde esti instalata partea din eindows si sa dai curatare da sau dai scanare de virusi cu antivirus. Funda

| mindcontrol a răspuns:

Procesorul/ o alta componenta supraincalzit/a