| WithoutName123456789 a întrebat:

Mi se porneste laptopul foarte greu, ce as putea sa fac?

9 răspunsuri:
| ovidius a răspuns:

Problema ţi se trage de la Start-up.
E încărcat cu toate ***-urile.
Start->Run şi scrii msconfig.
La penultimul tab ai startup.
Intri şi debifezi tot ce crezi că nu ai nevoie să pornească în acelaşi timp cu windows-ul (oricum pograme gen messenger se pot porni şi ulterior)
Salvezi şi restart.

| JoeTPU a răspuns:

Reintaleaza Windows-ulwinking
Succes!

| ovidius a răspuns (pentru JoeTPU):

Ce mă distraţi aştia cu reinstalatul windows-ului.
Asta ştie ORICINE, fără să vă mai întrebe pe voi.

| positivity a răspuns:

Schimbă-ți windows-ul!

| m97 a răspuns:

Instaleaza-ti windows-ul si un Antivirus happy

| SweetChildOAxls a răspuns:

Sa schimbi Windowsul.

| andreiasavescu a răspuns:

Curata-l (du-l in service pentru asta), Windows nou, programe mai putine.

| Simonamee a răspuns:

Cu siguranta se incarca greu pentru ca sistemul de operare este incarcat cu anumite programe de dimensiuni mari.Cauta sa vezi ce ai instalat in laptop si sterge cat de mult se poate.Fi atent ca nu cumva sa fi descarcat aceste programe ori jocuri in Local Disk C. In cazul in care Local Disk C este plin de tot felul de programe ori le muti in alte partitii( Local Disk E, F sau depinde cum le ai tu numite) ori le stergi. Poti folosi programul Revo Unninstaler ca sa stergi ce ai instalat! Dupa ce ai curatit bine poti folosi si programul CCleaner care iti sterge impuritatile si altele nefolositoare pe care nu le poti vedea dar care exista in laptop si de care nu ai nevoie care pot ingreuna derularea corecta a programului tau de operare. Dupa ce ai urmarit toti acesti pasi poti sa dai o scanare completa a antivirusului sa vezi daca nu cumva ai ceva daunator. Apoi reporneste laptopul, daca nu isi revine singura posibilitate e sa reinstalezi programul. Eu asa am patit cu laptopul meu si astia sunt pasii pe care i-am urmat, nu a fost nevoie sa reinstalez! Mult succes

| dayaprincess a răspuns:

Ori iti schimbi windows-ul ori cureti leptopul ori ti apasat pe esc si apesi de multe ori pe z. la mine merge