| bulzz a întrebat:

de curand mi-am luat iphone 4s si sunt f.dezamagit nu numai de baterie, dar intrebare e ca in incarc zilnic si de obicei seara dupa ce ma pun in pat, normal pe la 2-3 ar fi trebuit sa se termine de incarcat, dar daca il las asa pana dimineata pe la 8 are ceva? in decurs de cateva luni o sa mi se termine si mai repede bateria daca nu l-am luat dupa ce s-a terminat de incarcat?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In general toate smartphone-urile au probleme cu bateria.Nu sunt probleme daca il lasi in incarcator dupa ce s-a terminat de incarcat pentru ca are un senzor si opreste alimentarea daca este plina bateria.

| MYK3 a răspuns (pentru Intruder19):

In general iphone!

| Intruder19 a răspuns (pentru MYK3):

De Iphone se stie ca are probleme cu bateria de mult. Dar eu vroiam sa zic ca toate telefoanele "de ultima generatie" au probleme cu bateria, in folosire intensa bateria nu tine mai mult de 10 ore.

| AndrewBa a răspuns:

Nu are nimic. Dar ai grijă să nu îl lași la încărcat nici vreo 2-3 zile. Cel mai bine e să-l închizi de tot când îl incarci. Lasă-l la încărcat maxim 10-14 ore. happy

| Eliara a răspuns:

Dupa ce ios arata ca bateria s-a incarcat, telefonul de fapt inca se mai incarca, iar in momentul in care chiar s-a terminat de incarcat, el nu mai ia curent de la cablu chiar daca acesta ramane conectat.