| Insanity a întrebat:

De dimineata, am deschis calculatorul si nu mai era nimic pe desktop ( nu imi mai apareau iconitele, cu yahoo messenger, google chrome, my documents etc etc, adica mai exact niciuna), apoi l-am restartat si a mers, dupa cateva ore, cam vreo 2 sau 3, am vrut sa vad daca il inchid se intampla la fel, si asa a si fost, dar acum a trebuit sa il restartez de mai mult de 2 ori, pana sa mearga, si intrebarea e : De ce nu imi mai apareau iconitele de desktop si cum pot rezolva aceasta problema, pentru ca nu am chef sa il restartez de 15 ori in fiecare dimineata? funditahappy

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Cred ca s-a defectat explorerul - asta-i programul care iti afiseaza si desktopul, incarca mai intai wallpaperul si dupa aia, in loc sa-ti incarce iconitele se blocheaza. thinking
incearca o chestie, apasa butonul de windows si "E" impreuna, ar trebui sa-ti deschida windows explorer, daca nu merge asta cred ca ar trebui sa iei cd-ul cu windows si sa dai repair, daca nu chiar sa reinstalezi win... straight face

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Click dreapta pe desktop : arrange icons by -> show desktop items

| Insanity explică:

Si nu, nu merge sa dau click dreapta pe desktop, crezi ca nu asta am incercat?laughing))