| คиค a întrebat:

Bunăbatting eyelashes!
De o săptămână am probleme cu sunetul de la PC, în sensul că nu se aude nimic straight face.
Am încercat şi alte boxe, căşti, deci problema nu este la dispozitivele de ieşire, iar din setări nici atât thinking
Viruşi nu am, iar dacă aveam probleme cu placa de sunet în mod normal trebuia să se audă un bâzâit, dar nu scoate niciun sunet...
Mi-am descărcat chiar şi programul Advanced SystemCare care detectează şi repară anumite problemele din PC, dar fără niciun rezultat sad.
Ce ar putea avea I don't know

Mulţumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

In primul rand verifica sa nu fie bifata optiunea 'Mute' din proprietatile placii de sunet. Asta daca nu cumva trebuie sa reinstalezi driverul (asta e al doilea lucru pe care trebuie sa-l verifici). Succes!

| คиค explică (pentru alexmircescu13):

Nu este bifată opţiunea "mute", iar în ceea ce priveşte driver-ul totul e ok, nu cred că ar avea niciun rost să-l dezinstalez, iar apoi să-l reinstalez thinking
Problema este datorată altei cauze, dar totuşi nu-mi pot da seama ce are. în ziua respectivă am ascultat muzicăîntreaga dimineaţă, apoi peste câteva ore pur şi simplu nu s-a mai auzit nimic thinking

| alexmircescu13 a răspuns (pentru คиค):

Nu am spus ca l-ai dezinstalat tu intentionat, dar se mai intampla uneori sa se dezinstaleze automat, in special cand sunt instalate unele aplicatii neverificate sau in cazul unor pene de curent. Mi s-a intamplat ca dupa o intrerupere de curent sa ma tresesc 'fara placa de sunet', in sensul ca ea fizic era la locul ei dar windows-ul nu o mai recunostea. Reinstalarea driverelor mi-a rezolvat problema. OK, asta s-a intamplat in cazul meu, nu e obligatoriu sa fie la fel si in cazul tau, totusi n-ar strica sa incerci reinstalarea de drivere, n-ai nimic de pierdut... Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa cauti la bara de jos in dreapta i semnul ila de difuzor da-i pe ila si vezi daca sunt date la maxim. Sau cauta la Start=> Setings => Control Panel => Sound and Audio Devices === Cauta acolo.

| LoveSteps a răspuns:

Incearca sa re instalezi sunetul de pe internet eu asa am facut

| คиค explică (pentru LoveSteps):

Cum adică să reinstalezi sunteul de pe internet, că nu prea înţeleg blushing?

| LoveSteps a răspuns (pentru คиค):

Sa dai pe internet la RealteK HD Audio download pe google si dai pe prima la download

| Brangspears a răspuns:

O alta problema ar putea fi la USB-uri, sa nu le citeasca sau sa se fii stricat...

| veronika999 a răspuns:

Vezi daca din greseala ti-ai dezinstalat programul sau driverul care se ocupa de sunet..se mai intampla. sper sa te ajute.pwp:*