| ByZzoR a întrebat:

Deci, eu vreau sa citesc o matrice dintr-un fisier in limbaj c++. Cum fac sa aflu cate linii si coloane are matricea respectiva?

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Si ca sa numeri cate linii are, cauta caracterul "\n" in string. Fiecare caracter gasit este o linie noua.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic ar trebui sa detii informatia asta, insa poti face si dinamic. Citesti fisierul vezi cate linii are, apoi fiecare linie vezi cate elemente are si afli coloanele si liniile

| ByZzoR explică (pentru suntserios):

Si cum aflu cate linii am?

| ByZzoR explică (pentru Radu284):

Mersi! O sa incerc sa fac asta.

| Radu284 a răspuns (pentru suntserios):

Si ca sa numeri cate linii are, cauta caracterul "\n" in string. Fiecare caracter gasit este o linie noua.