| thepurge9005 a întrebat:

Buna,deci m-am batut cu rahatul asta de problema de ani buni si nu am reusit sa o rezolv.Deci am in jur de 5 sau 6 adrese de email doar pentru ca atunci cand vreau sa ma loghez sau sa ma inregistrez intr-o aplicatie fie discord, TPU etc. imi da tot timpul error si ca adresa de email sau parola este invalida cu toate ca eu stiu ca parola este corecta si ca adresa de email este valida.Am incercat sa imi schimb parola la loc cu acelasi cuvant si a mers prima data, iar dupa a facut tot asa la loc.Din cauza asta am facut atatea adrese de email pentru ca am crezut ca poate s-ar fi schimbat ceva dar nimic.Nu inteleg ce sa intampla sau de ce face asa, deci ma inregistrez si cand vreau sa ma loghez iar fie de pe laptop sau telefon imi da eroare.Nu mai stiu ce sa fac ii ca si cum is blocat intr-un loop, m-am saturat de schimb parola de fiecare data in acelasi cuvant la atatea email-uri.As vrea sa stiu de la ce ar fi oare, sunt blestemat sau ceva?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu rezolvi nimic creind cat mai multe adrese de email, dimpotriva, risti sa te blochezi singur, sa uiti parole si sa pierzi mult mai mult, fiindca nu ai rabdare.
De cele mai multe ori, sunt glciuri in forumurile sau site-urile pe care doresti sa intrii si ai nevoie sa revii dupa 5-10 minute si sa incerci din nou. Tuturor ni s eintampla asta, dar nu ne facem zeci de adrese de emial, pentru ca nu ajuta cu nimic. ca sa nu ami spun ca trebuei sa-ti faci cont nou, pierzand deja istoricul si credibilitatea pe acel cont, unde probabil ai muncit si te-ai afirmat, fiindca o iei de la capat, ca user nou, incepator.
Unde mai pui ca, sunt forumuri care interzic sa ai conturi multiple si la o simpla verificare, esti gasit dupa adresa de IP, avand cateva conturi, caz in care ti se blocheaza si noul cont.
Singura metoda sa pastrezi un cont multa vreme, este sa ai RABDARE cu acel site si sa schimbi parola, la nevoie.

| Radu2814 a răspuns:

Pfff, greu de zis din ce ai explicat, la mine a fost de site Dar s-ar putea sa fie si de la mail... Pe ce ti-ai facut mail ul?