| Dandiiiiiiii a întrebat:

Buna dimineata. Am o problemuta.
Aseara mi-am facut si eu un cont de Facebook. Nu pentru multa activitate, dar multe nu le poti citi fara cont de Facebook.
Dimineata, deja aveam mesaj ca adresa de mail nu corespunde nici unui cont. Hilar. Am cautat dar nu gasesc: Unde pot raporta contul spart ca sa fie sters? Merci.

6 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu ti-a fost spart contul. Ai uitat tu ce mail ai pus. Sau poate ai creat adresa cu numar de telefon si nu ai dat mailul.

| Dandiiiiiiii explică (pentru Lioana):

Imi pare rau ca-ti stric ziua dar confirmarea a fost pe mail. Si nu puteam sa uit adresa ca am doar unu. Nu jonglez cu mai multe. Nu am nimic de ascuns, nu fac farse ca sa am nevoie de 20 de adrese de mail.

| Lioana a răspuns (pentru Dandiiiiiiii):

Aveai prieteni pe cont? Intreaba-i daca contul tau apare activ. Sa-ti trimita mesaj si sa vada daca vizualizeaza cineva mesajul, sau macar daca se livreaza. Daca da atunci clar intra altcineva pe acel cont.
Dar e greu de crezut ca un cont proaspat creat a fost spart.

| Dandiiiiiiii explică (pentru Lioana):

Ai remarcat ca e cont proaspat creat. Nu am avut timp sa adaug pe nimeni. Si cum am spus. l-am facut sa pot citi unele chestii, nu pentru activitati Facebook si like-uri.
Si daca a intrat, mi-a sters mailul? Ca altfel cum sa-mi dea mesaj "mail-ul nu corespunde nici unui cont"?
Dar nu ma mai intereseaza recuperarea. Repet intrebarea: unde sa raportez ca sa fie sters?

| Lioana a răspuns (pentru Dandiiiiiiii):

Raportarea unui cont de Facebook se poate face doar de pe alt cont de Facebook accesând pagina contului respectiv. Exista un meniu pe pagina unde vezi 3 puncte. Acolo gasesti optiunea "Primeste ajutor sau raporteaza"

| Dandiiiiiiii explică (pentru Lioana):

Am inteles. Voi ruga pe cineva sa o faca.
Credeam ca se poate si altfel. Multumesc.