Întrebare recomandată | YqLmX a întrebat:

Buna dimineata,

Problema mea consta cam asa:
De ieri, cand mi-am formatat absolut tot ( Hard + Windows ), nu pot folosi niciun browser ( doar Internet Explorer ) pentru ca nu pot descarca nimic de pe net ( imi ramane blocat la 99% ). Singurul browser care am reusit sa-l descarc este Safari pentru ca are download direct in PC ( la fel si Google Chrome, da' ala nu-mi merge ). Stie cineva care poate fi solutia?

PS: Si la Safari face la fel, deci nu e de la browsere,

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Problema poate veni de la Windows, care pobabil este contrafăcut și are în el tot felul de malware-uri ce o dată ce a instalat sistemul încep să își facă treaba; să îți fură date din PC etc.
O altă problemă ce ar putea cauza ca cpu-ul să fie pe 100 este un hardware slab și un Windows neadaptat pentru ce hardware ai(am văzut windows 7 pe Un gb ram și un cpu single core de 1200-1500mz și apoi tot userulk se plângea că sistemul e foarte lent se blochează și nu poate face nimic pe pc; ei ei useri useri) și faptul că nu ai configurat corect automatic uptades ca să nu își descarce și instaleze actualizările automat.
o altăproblema ar putea fi net framewock-ul care dacă îl lași setat pe automatic cum este implict va încarca cpu-ul pe 100%.
Verifică toate aceste indicații și vezi de unde este problema.
Recomand să folosești Windows original nu contrafăcut, chiar dacă îl payretezi, că nu ai bani și e xp, că la & trebuie să fi fraier să îl payretezi deoarece îl poți folosi și cel puțin 120 de zile legal și fără problele, perioadă ce se poate extinde la un an în total printr-un artificiu(legal) în refgistru.
Succes

| alex2009 a răspuns:

Foloseste ninite
http://ninite.com/ bifezi programele care le vrei si dai get instal
Daca nu merge nici asa reinstaleaza windowsul poate in timpul instalarii a aparut o eroare.

| abyy95 a răspuns:

Sunt 100% sigur k este de la windows..ai windows contrafacut..incearca alt windows bafta

| Sergiu001 a răspuns:

Eu am avut aceiasi problema ca si AmBer4MuSic dar am chemat pe cineva si mi-a rezolvat problema cu browser. Asta ne e de la windows hard sau altceva, ala mi-a spus ca daca ai prea multe browsere( InternetExplorer, GoogleChrom, Mozila) si altele acestea se dezinstaleaza singure si trebuie sa dai remove la tote celelate browsere si reinstalezi unul.Mie imi merge forte bine.

| AmBer4MuSic a răspuns:

Deci fix la fel mi s-a intamplat si mie acum o saptamana! Doar ca mie nu imi mergea NICI un browser. Ce trebuie sa faci este sa iti reformatezi pc-ul happy Funda?

| Nicolae_Liviu_1974 a răspuns:

Si eu vreau solutia

| Florica_Oros_1976 a răspuns:

Sunt 100% sigur ca ai virusi pe windows