| cip11223 a întrebat:

Buna dimineata TPU! Vreau sa imi schimb placa video si procesorul si am auzit ca trebuie sa fie compatibile; cum imi dau seama daca sunt compatibili si ce mai trebuie sa fac (daca mai este ceva de facut)?

Răspuns Câştigător
| BadWaffle a răspuns:

Procesorul trebuie sa fie compatibil cu placa de baza, sa fie acelasi socket si sa fie suportat de placa de baza.
pentru o placa video actuala, verifica daca placa ta de baza are slot PCIe 2.0 ( PCI express )
cel mai bine spune ce componente ai tu acum si la ce upgrade te gandesti

| cip11223 explică (pentru BadWaffle):

O sa iti spun cand ajung la pc respectiv ca sa iti spun exact(daca vrei sa ma ajuti ).

| BadWaffle a răspuns (pentru cip11223):

Lasa un raspuns happy

| cip11223 explică (pentru BadWaffle):

Am asa:procesor Intel pentium dual-core 2, 6 ghz;
placa video nVIDIA geforce G100
Si vreau ca ubgrade (uite pe site-ul asta http://www.altex.ro/....../nvidia):D

4 răspunsuri:
| Dobros a răspuns:

Iti dai seama dupa un cod pe care il au...si nu numia trebuie facut nimic