| Keluam312 a întrebat:

Doresc sa cumpar un laptop la mana a doua si am gasit un anunt cu un laptop cu urmatoarele componente Procesor Intel i5 4cpu x 2. 5ghz cu turbo 2. 9GHZ, 4 Gb RAM DDR3, 500 gb spatiu de stocare, 2 placi videotonguelaca video integrata Intel HD up to 2GB, Placa video dedicata Nvidia GEFORCE GT 540M up to 3GB. Marca este Acer si pretul este de 900 de lei. Merita sa l cumpar? Tin sa mentionez ca nu il doresc pentru "gaming", ci doar ca un "upgrade" la cel pe care il am.

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Si la calculatoare ca si la masini: daca nu te pricepi (si nici nu ai pe cineva de incredere care se pricepe) sa il testezi bine, nu te complica sa cumperi SH fara garantie. Exista firme care vand SH cu garantie de 1 an.

Hai sa-ti dau oferta: i5 gen 2 la 815 lei, refurbished, cu 3 ani garantie si licenta de Windows 10 Home inclusa in pret.

http://www.interlink.ro/......hed-p26402

Ce zici, merita 900 lei ce vrei tu sa iei?

Mai plimba-te pe site-ul Interlink, gasesti si laptop-uri cu i5 chiar si mai ieftine (cele second hand au garantie 1 an).

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Doar tu hotarasti daca "merita" upgrade-ul. Daca te satisface mai mult, ia-l. Daca nu, nu!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti recomand sa nu iei de la persoane fixice ci din magazine. Acolo sunt verificate, testate si au cel putin 6 luni garantie. Atentie si la marime (inch)! Exemplu: http://bit.ly/2Sai8Lp

| DoctorWh0 a răspuns:

Nu era mai usor sa trimiti link-ul direct? Da teoretic e bun pentru chestii de zi cu zi de exemplu Youtube office si alte chestii de genul. La pretul asta de merita, daca e mana a doua vezi sa fie in stare buna, si reinstaleaza tot dupa ce il cumperi.