| KX9 a întrebat:

e buna aceasta placa video:http://www.emag.ro/......BBBM/.Daca da as vrea sa-mi spuneti daca este compatibila cu sistemul meu:
Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E6600 @ 3. 06GHz (2 CPUs), ~3. 1GHz
Memory: 5120MB RAM
placa de baza:http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5QLEP U/#specifications
sau poate imi sugerati alt model de placa cu memoria de 2gb si sa fie compatibila.

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Placa video e slabuta, chiar daca are 2 gb, iti ia ochi memoria, dar nu asta conteaza la o placa video, memoria multa e buna la rezolutii full hd 1920x1080, tu cu placa aia video vei juca gta iv pe 1024x768 pe medium de ex, recomandarea mea este urmatoarea, o placa video cu ddr5
http://www.emag.ro/......EDVBKBBBM/
E mult peste acel hd 6570, crede-ma, daca nu mi-ar fi pasat, nu te-as fi ajutat, dar vreau sa te ajut sa faci alegerea corecta, macar dai un ban in plus dar merita

| KX9 explică (pentru Me2):

Mersi pentru raspuns! eu nu prea ma pricep imi poti spune daca placa mea de baza suporta ddr5?

| Me2 a răspuns (pentru KX9):

Suporta DDR5, astea cu ddr2, 3 se aplica doar la memorii nu si la placi video,
Slotul pentru placa video (cel albastru, de pe placa de baza ce mi-ai aratat-o) este PCI-express,placa video este tot pci-express, atata timp cat placa ta de baza are PCI-express si vei pune o placa video pci-express, va merge placa video, chiar daca aceasta e ddr2, ddr3 sau ddr5, ti-am pus ddr5 pentru ca e mai rapida, vei avea mai multe fps-uri in jocuri decat pe ddr3 cum este 6570, de ex:
CU gt 630 ddr5 ce ti l-am recomandat, vei juca gta iv pe 1280x1024 pe high, la 35-45 fps, pe cand cu 6570, tot aceleasi detalii si rezolutie, nu vei trece de 25 fps, bafta la cumparat, si La multi ani

| KX9 explică (pentru Me2):

Mersi ca m-ai lamurit.La multi ani!

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Link-ul pentru placa vieo este innexistent, dar din câte am citi în el e vorba de un ati readon.Pentru office și altele e ok, pentru gamming recomand una cu chipset de nVIDIA.Una de 2 gb te costă undeva între 200-300 ron.Succes

| KX9 explică (pentru DeyCj):

Am postat din nou linkul cel bun.