| Iuliana186 a întrebat:

Buna happy. Eu am calculatorul in engleza, si as vrea sa-l dau si in romana, pentru a scrie cu diacritice.
Inainte puteam, dar de cand mi-am reinstalat windows-ul, nu mai am cum.
Cum as putea face pentru a fi si in romana?

Răspuns Câştigător
| irbis96 a răspuns:

Daca nu ai limba rom. instalata:
start-setari-panou de control-tastatura-input locales-changes-add-romanian

Eu am deja limba instalata si tot ce trebuie sa fac e sa dau ctrl+shift ca sa treaca de la una la alta, dar in cazul tau nu stiu daca merge happy

| Iuliana186 explică (pentru irbis96):

Multumeeeesc! :X. Primesti fundita :*

| irbis96 a răspuns (pentru Iuliana186):

No problem :*

4 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Acolo jos, banuiesc ca ai o bara albastra...si jos de tot in dreapta iti arata data si ora..si tot acolo scrie EN.Ei bine dai acolo si schimbi in RO.

| Iuliana186 explică (pentru Classy):

Nu imi arata. sad. Inainte o aveam, dar acum nu o mai am.