| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo modalitate de transfer date(muzica, poze, fisiere) de pe un telefon android cu card micro sd hc, pe PC si invers? Adica sa nu mai trebuiasca sa scot cardul sd(care se afla sub acumulatorul telefonului)pe care sa il introduc in adaptor si pe urma in pc?

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Cu cablul de date al telefonului, care este in incarcator.

6 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Mai ai două modalităţi principale. Fie bagi cablul de date şi transferi direct, fie prin Bluetooth. Asta dacă ai BLuetooth pe PC/laptop. Eu folosesc a doua variantă. E instantă.

| ChiarEu2 a răspuns:

Prin cablu USB sau daca nu ai descarca pe ambele device-uri TeamViewer si realizezi transferul de date!

| SweetChildOAxls a răspuns:

Este o aplicatie numita "Dropbox" pe care o instalezi in telefon si in calculator si poti face cu ea schimbul de date.

| PikachUS a răspuns:

Airdroid e cel mai bun!

| HomeAlone2223 a răspuns:

Ok mersi mult. Am si uitat de cablul usb haha

| Daniel_Blaga_1994 a răspuns:

Airdroid. e cel mai bun pe care l-am gasit. Telefonu sa fie conectat la wi-fi la reteaua care e conectat si pc-ulde acolo te descurci. instalezi aplicatia pe telefon