| Mоиica a întrebat:

Ieri am primit un mesaj pe facebook : "Hi.How are you?", iar eu am raspuns nu stiam ca e virus, si acum nu pot sa intru pe facebook, am incercat sa intru in antivirus ca sa-l sterg dar nu ma lasa am Avasat.
Cum pot sa fac sa nu-l mai am?batting eyelashes
Fundaa.straight face

Răspuns Câştigător
| ParanoidKidu a răspuns:

Bună! Pai ai putea să faci o restaurare a calculatorului cu 2 zile în urmă. Intri în "My Computer) şi apeşi pe "Search" apoi "All files and folders" şi scrii "System restore"şi când iti apare pictograma cu System Restore dai click pe ea si pui prima opţiune "Restore my computer to an earlier time" apoi "Next" şi dai click pe data de 25 Iulie (cu o zi înainte de a-ti apărea virusul) si apoi dai "Next".O dimineată frumoasă.
PSbig grinacă nu întelegi ceva îmi trimiţi mesaj privat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dacă nu merge cum a indicat AlexandrloveEvanescence descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi virusul din Carantină. Succes şi numai bine!

| batmenika a răspuns:

Zimi putin ti-a mers ...si eu sunt in aceeiasi situatie.happy