| cristiana1234 a întrebat:

ieri mi-am facut cont de tumblr si voiam sa va intreb cateva intrebari...

1) Cum aflu cati urmaritori am?

2) Daca eu urmaresc o persoana si el ma urmareste pe mine sau sunt un fel de,, stalker" laughing

3) cum fac sa am urmaritori?

4) Cum pot vedea cum imi vad altii blogul?

5) Daca vreau sa ii du cuiva adresa unde ma poate vedea pe tumblr cum fac sa eu dau?

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ClaraConstiantin a răspuns:

Heii si bine ai venit in lumea tumblr! :>
1)In pagina principala (dashboard ) ai diferite categorii printre care "followers". Deasupra acestuia "posts" etc :3
2)Daca o persoana te urmareste te va anunta ( cum am spus, la followers ). Astfel, il poti vedea si poti apasa pe "+" astfel sa il urmaresti si tu (daca vrei :)) )
3)Aici e un lucru mai deosebit decat te astept, ca sa ai urmaritori trebuie sa lucrezi destul de mult si sa pui pasiune in tot ceea ce faci. Pur si simplu fiecare pagina de tumblr are povestea ei. Aici nu e ca si pe facebook, ai pus o poza cu o pisica drogata s azicem si acum ai peste 100 aprecieri(inimi, iar ca sa dai share (reblog) apesi pe acele 2 sageti;) ). Parerea mea este ca daca nu ai inclinatie la scris, la a citi mesajele din spatele postarilor, nu prea ai ce face pe tumblr si te vei plictisi :-? Dar daca ai si iti plac toate lucrurile astea, cu atat mai bine, bafta :>
4)Pur si simplu asa cum ti-l vezi tu asa ti.l vad si altii. Desigur, iti poti personaliza blogul cu diferite themes(teme). Apesi pe setings(rotita de sus) si dai click pe "edit theme". Acolo poti edita titlul, descrierea si aspectul imaginii blogului tau. Ca sa schimbi tema, apesi pe Edit HTML ( sub Custom theme ). Tema o poti instala ( unele sunt cu plata) altele le poti lua de pe net, gen copy-paste peste toata nebunia aia de la html. Asta este site.ul meu favorit cu themes : http://themesthatyoulike.tumblr.com/ 5) pur si simplu dai copy la linkul.ul blog. ului tau si i.o trimiti :D.

P.S. Cum te numesti? :3 Eu sunt http://bored-of-normality.tumblr.com/. Nu uita sa aprinzi lumina cand intri;). Te imbratisez si iti urez mult succes! Este o lume deosebita cu oameni deosebiti, ai grija :D!

| cristiana1234 explică (pentru ClaraConstiantin):

Https://www.tumblr.com/blog/setsuka-hell

sper sa nu te superi. dr sunt cm obsedata cu animeuri/manga.

| ClaraConstiantin a răspuns (pentru cristiana1234):

Nu.i problema laughingwinking