| FitMonkey a întrebat:

Buna imi merge pc foarte incet. mi se incarca paginile incet si nu e din cauza netului. de multe ori trebuie sa dau restart de la buton. degeaba schimb windows-ul nu e mai rapid cu nimic am 512 ram placa video 128mb geeforce 4200 pc de circa 5 ani schimb windowsul regulat(windows xp service pack 2). ce pot face sa imi mearga mai bine? Multumesc

Răspuns Câştigător
| xCoke a răspuns:

Da, sunt de acord cu ideea cu CCleaner, e foarte util. Eu regulat scanez PC cu CCleaner, AVG, Zone Alarm, IO Bit anti-malware si smart-defrag is dupa dau un restart la PC si merge ca popa. Nu instala jocuri sau alte chestii care nu le descarci de la un site de incredere (de exemplu firefox descarci de pe site-ul firefox il bagi in C, un program de pe torrent NU il bagi in C)
Incearca sa bagi windows 7, toate aplicatiile s`au updatat pentru windows 7.
Incearca sa imbunatatesti piesele, cel putin memoria ram macar 1, 5 GB si placa videa de 500... eu le am dublu adica 3gb ram, 1028MB placa, procesor dual`core de 3GB, adica 6GB in total...
sper ca te-am ajutat happy

2 răspunsuri:
| r0bert98 a răspuns:

Pai : 1) Puneti Windows XP SP3
2)Instaleazati Jeat Clean ( cureti pc-ul si eliberezi ram)
3) Sa nu mai instalezi Toolbars...EX: de la daemon tools, yahoo messengerbig grin
Succes

| AdiMen1123 a răspuns:

Instaleaza-ti programul CCleaner si foloseste-l poate te va ajuta!