| Alesyaa a întrebat:

imi puteti da ceva sfaturi despre ce aparat foto profesional sa-mi cumpar, nu ma prea descurc la aparate foto dar m-am interesat despre un Nikon D7000 sau ceva din gama Panasonic,sunt amatoare,imi place foarte mult fotografia si as vrea sa am un aparat foto cu care sa pot face poze la persoane, natura la tot felul deci... daca ma puteti ajuta Multumesc

1 răspuns:
| aculaR18 a răspuns:

Uite aici http://www.f64.ro/......8302.html. Mie D7000 mi se pare destul de scump, avand in vedere ca esti amatoare nu ai stii sa te descurci cu el. Asta din link cred ca e la un pret destul de bun si obiectivul ala e bun pentru fotografie de tip portret. Pentru fotografia wild-life, macro (natura) iti trebuie niste obiective mai mari si care sunt mai scumpe si decat D7000.Nu stiu cat de multe stii despre fotografie sau daca ai stii ce setari iti trebuie in diferite conditii de lumina Daca vrei sa te mai ajut cu ceva da-mi cerere. :)