| anonim_4396 a întrebat:

incerc sa intalez windowsu pe un laptop dar cand dau restart si incepe instalarea si zice"setup is loading windows"imi da blue screen.am incercat pe pc si merge...
ce credeti? e deconectat vreun cablu sau e ars hardul?
nu am incercat cu hirens boot inca...

aaa si inainte de astea i-am dat vreo 3-5 rr direct de la baterie deoarece se bloca[oare s-a ars?]

4 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

O alta varianta ar fi: ai avut Windows XP pe laptop si acum veri W7 - pentru asta trebuie sa intri in BIOS si sa modifici setarile de la HDD ca sa fie recunoscut ca SATA2, nu IDE sau altceva - de la Vista incoace, boot'ul se face doar pe HDD'uri SATA. Incearca asa

| iulyan a răspuns:

Eu cred ca BSOD apare cand ai probleme cu ramii... uitate tu daca poti daca sunt inserati corect in sloturiwinking

| catthshshshs a răspuns:

Cred ca degeaba ne intrebi pe noi, ai nevoie pe cineva care sa vada personal care este problema. Cel mai bine ar fi sa il duci la un service de reparat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai Windows Vista instalat?