| cozmalau a întrebat:

la un amplificator audio ce inseamna bridge? si montaj in punte?.As ruga sa raspunda la intrebare doar cei cu cunostinte in acest domeniu.

Răspuns Câştigător
| Valentin_Eduard_1998 a răspuns:

Sall. daca te referi la un amp de chitara electrica sau electro acustica te pot ajuta eu.

la amp este un buton pe care il apesi si iti face chitara sa sune pe distors

iar montajul in punte este atunci cand ai doua surse de alimentare inegale adica pe ramura cu tensiune mai mica, sarcina va depinde in principal de dimensionarea transformatorului. Pe ramura cu tensiunea mai mare, sarcina este limitata de reactanta lui C1 si C2(= 1/2 p 50 C) si de tensiunea minima necesara la iesire.