| Turbo223 a întrebat:

Buna! As dori sa imi raspunda cineva cu cunostinte in domeniu. La analize mi-a iesit ca as avea un procent normal de monocite, dar monocitele in valoare absoluta ar fi crescute (la fel si la neutrofile) ce inseamna mai exact?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Un medic trebuie sa iti raspunda, ceea ce pe TPU nu (mai) exista.

| Turbo223 explică (pentru dullcat):

O sa le duc saptamana viitoare la medic si o sa intreb, am vorbit cu vreo 3 si au zis ca sunt bune, asta era mai mult o nelamurire de a mea happy

| dullcat a răspuns (pentru Turbo223):

Bine atunci.

| carevaescu a răspuns:

Înseamnă că ai sau ai avut recent o infecție în corp.