| sayurik a întrebat:

Buna,

Ma poate ajuta cineva cu o informatie? Cum creez o legatura dintr-un fisier word la un fisier ppt? Am observat ca dand click dreapta pe hyperlink nu functioneaza; cand trimit unei alte persoane fisierul word nu ii deschide legatura catre fisierul ppt. Cum realizez corect o astfel de legatura?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai si fisierul ppt unde e?

| horia2012 a răspuns:

Nu functioneaza in alta parte pentru ca:
1-ai schimbat adresa hypelink-ului
2.-ai facut link catre un fisier ppt.
Procedeaza asa:
Creezi un folder cu orice nume vrei si unde vrei. Salvezi prezentarea ca fisier pps in acel folder. Salvezi doc. tau tot in acel folder. Deschizi doc. si realizezi hypelink-ul catre pps.
Salvezi, probezi, le arhivezi pe amandoua si le trimiti.

| DiannaaMiha a răspuns:

Fii atenta apesi pe:
hyperlink ->Existing File or Web Page -> si iti alegi tu fisierul care vrei sa fie extensie big grin

Ca sa mearga si atunci cand ii trimiti unui prieten trebuie sa fie pune amandoua in acelasi folder...asa ca trebuie sa creezi o ARHIVA.rar ( clic dreapta-> new->arhiva. Winrar), iar apoi pui folderul in arhiva...asta e tot

Sper ca te-am putut ajuta big grin

| sayurik explică:

Imi pare rau dar nu functioneaza sad