| Oodaaa a întrebat:

Mi-a reinstalat cineva win curând.
Win 7 ultimate, şi am o problemă. nu stiu cum să o rezolv.
Deci, de fiecare dată când intru într-un metin, îmi deschide google chrome.
Nu am antivirus, ce aş putea face?

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu am antivirus, ce aş putea face? Sa-ti pui, evident!

| octav005 a răspuns:

Iti apar reclame? s-au ce?

| Oodaaa explică (pentru octav005):

Nu-mi apar reclame, pur şi simplu se deschide google chrome şi atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarci Adwcleaner, scanezi si stergi cu el. Dupa restartare vezi daca se mai deschide.

| Oodaaa explică (pentru anonim_4396):

Păi practic nu am nici un program instalat momentan. Dar o să-ncerc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oodaaa):

Nu e vorba de program instalat ci atunci cand ai descarcat ceva, posibil Metinul, sa fi lasat bifat ceva la instalare si ti-a instalat acel adware care iti deschide chrome. Dai cu adwckeaner si iti sterge porcaria aia de adware. Adware-le nu ti-l detecteaza niciun antivirus pentru ca ai instalat de buna voie.Fii mai atent cand instalezi ceva, nu lasa bifat ceea ce iti baga ei pe gat.

| Oodaaa explică (pentru anonim_4396):

Adw nu mi-a detectat nimic pe pc. Plus de asta, jocul era doar arhivat, nu trebuia instalat.