| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Mi-am facut alt abonament la upc 200 mp internet si 115 canale+26 HD problema este ca mai am un televizor in casa si la acela prind decat 50, stiu ca daca vreau si pe cele HD trebuie sa mai iau un mediabox, dar chestia este ca eu nici pe alea sd nu le receptionez pe toate.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei platesti doar tv digital cu un singur mediabox.Chiar daca mai ai alt televizor in casa.Asa am eu. Digital doar la un tv.Analogic nu se plateste.Nu inteleg ce anume vrei.Detalii.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Acelea 115 canale o sa prinzi doar 50 de canale aicea in functie si de frecventa ca le prinde?

2 Ca sa iti mearga HD trebuie sa ai un televizor digital (unul cu plasma) dupa aceea poti sa cumperi unul mediabox.

3 Cel mai bine este sa cumperi un televizor Full HD si ai cele mai multe avantaje (prinzi cele 115 canale+HD+Canale radio).
Si nu mai trebuie sa platesti un mediabox.

PS:Mediabox functioneaza numai la televizoarele mai moderne TV mai modern ca-m prin anul 2008+.

| Gabitzu246 explică (pentru DragomirMihail2020):

Pai am un led 81 " Toshiba