| AndreyIstetul a întrebat:

Multe intrebari zice ca daca raspunzi primul sau ai dreptate iti da fundita. Cum adica fundita? Cum sa da-i fundita?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Atunci cand tu consideri ca un raspuns pe care l'ai primit la o intrebare pusa de tine este castigator fiindca te'a ajutat foarte mult, ii oferi o fundita.

Aceasta fundita se ofera astfel:

In pagina intrebarii tale, ai toate raspunsurile. In dreapta fiecaruia ai o funda gri. Dai click pe ea si se face potocalie. Atunci iti apare o casuta cu textul "Esti sigur ca declari acest raspuns ca fiind castigator?", si ai 2 casute OK sau Cancel. Dai OK, iar raspunsul selectat a devenit castigator, air utilizatorul care a raspuns a castigat 100 puncte.

Asta e treaba cu fundita.

Pa-pa!

6 răspunsuri:
| Spintecatorul a răspuns:

Dai "Declara raspuns castigator", din dreapta raspunsului

| April23 a răspuns:

Langa raspuns apare o funda langa care scrie: declara raspunsul castigator. Asta ii aduce multe puncte celui caruia i se ofera. Incearca laughingbig grin

| laura64 a răspuns:

Fundita e un premiu pe care il acorzi celui care crezi ca ti-a raspuns corect la intrebare, nu e neaparat sa fie primul. Dai clic pe fundita din dreptul raspunsului pe care vrei sa-l premiezi apoi apare un chenar cu OK si dai si acolo clic. e simplu. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai posteaza si tu o intrebare si-ai sa vezi ca primesti optiuni de evaluare al raspunsurilor primite; fundita =cel mai bun raspuns

| psycho_5607 a răspuns:

Grele e limba romane! O. o

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Adica declara raspunsul castigatorhappy si in dreptul raspunsului apare acea panglica portocalie