| reborn4x3 a întrebat:

Buna(nu e stie ce mare lucru dar totusi am dat bani pe el)am un card SDHC(4GB) o vreme a mers de la cumpararea din magazin dar dupa 2 luni s-a blocat, zicea`ca trebuie formatat, iar cand dadeam sa il formatez nu mergea` am sa va zic cateva informatii despre el poate ma puteti ajuta. Dimensiune 32mmx23mmx2. 1mm/Greutate 2g, va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| King_Iulian_1977 a răspuns:

Sunt destul de proaste cardurile pica destul de usor. daca il scoti des din telefon si nu esti atenta se poate crapa, oxida contactele. daca ii pui parola si o uiti nu prea mai poti sa o recuperezi. nu e foarte scump aprox 30ron poti sa iti iei altul.

| Zo0om a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie, cardurile sunt foarte fine, nu trebuie scoate din telefon de mai mult de 15-20 de ori deoarece se rup sarmulitele alea plus ca se si oxideaza foarte repede....Trebuie sa iti ei altul.