Întrebare recomandată | JusTPauL a întrebat:

Cine ma poate ajuta, am un card microSD si l-am scos din pc dupa ce am bagat pe el niste muzica, iar apoi cand am vrut sa-l bag in telefon imi zicea ca trebuie sa il formatez, l-am bagat iar in pc si nici pc-ul nu mi-l recunoaste, nu pot sa intru pe el si nici sa-l formatez nu vreau ca am sa pierd tot ce am pe el. Va rog sa ma ajutati daca stiti vreo solutie.

Răspuns Câştigător
| soul2soull a răspuns:

Formateaza cardul cu telefonul ai posibilitatea asta de a formata cardul cu telefonul
dupa care faci o poza ceva.
telefonul va crea niste foldere pe card nu umbla la ele.
dupa asta scoate cardul din telefon si baga-l pe calculator vei vedea niste foldere gen audio sau ringtone in acele foldere vei pune muzica numai in format.mp3 recomand ca atunci cand bagi cardul in telefon, telefonul sa fie oprit dupa ce ai bagat cardul porneste telefonul...la mine a mers metoda asta

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este defect.Va trebui sa iti cumperi altul.Cu riscul de a pierde tot ce ai pe el.

| JusTPauL explică (pentru darrio2007):

Nu e deloc defect, l-am formatat si merge.

| darrio2007 a răspuns (pentru JusTPauL):

Bravo.Felicitari.

| JusTPauL explică:

Ideea e ca nu vreau sa il formatez, il am de 3 ani de cand am luat telefonul, e un microSD HC, am mai avut si alte caruri si n-am mai avut probleme cu ele.
Faza e ca am bagat muzica pe el si dupa am vrut sa pornesc un video de pe tel si s-a blocat fereastra si am scos cardul direct si cand l-am bagat in tel tot imi apare la notificari sa formatez, si cand l-am rebagat in pc, nu ma mai lasat sa intru pe el si scria 0 bytes.

| Freddie23 a răspuns:

E cardul nasol! schimba-l! Am avut si eu unul Hyundai... am pierdut o grama de poze cu panarama aia!

| Th3Li0N a răspuns:

FRATE nu te complica si mie fix la fel mi s-a intamplat dar fix la fel serios fix la fel frate da serios fix la fel 100% fix la fel ma dar mie asa a fost pentru 2 zile dupa aia mi la citit napoi ce bucurie si eu am card microSD de 32gb am 11654 de melodii 1432 de aplicati si vreo 6321 de jocuri succes! dar fix la fel serios! FUNDA? laughing laughing)hee hee): )))happyhappylaughing)))))))))::::::::laughing)))))))))))

| JusTPauL explică (pentru Th3Li0N):

Da du-te-n temnita ca nu te crede nimeni.
1. Prea mult fix la fel!
2. Eu am card de 8GB pe care nu intra mai mult de 1500 melodii iar jocurile si aplicatiile se instaleaza pe memoria telefonului.
3. Pentru tine asa de tinut minte pe 32 GB intra maxim 6000 melodii(asta daca melodia are undeva la 4-5 MB) fara alte programe si aplicatii care la tine se instaleaza pe card, nu stiu ce "telefon" folosesti tu.
Lamurit?

| Th3Li0N a răspuns (pentru JusTPauL):

Folosesc Samsung Galaxy S2! memoria lui 8gb si + memori card asa sa iei in considerare!

| JusTPauL explică (pentru Th3Li0N):

Samsung I5700 Galaxy Spica cam asta folosesc...Card 8GB si memorie 200MB, dar nu se poate face nici macar o poza fara card pe acest telefon, cine stie cunoastewinking

| pysy5 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta am sunat la un gsm si mia spun ca nu pot sa ii fac nimic decat sa-l formatez

| IonutBaws a răspuns:

Asa aptsc si eu
Daca ai calbu usb poti lasa cardul in telefon si dupa ca conectezi usbul la pc si in acestfel nu vei pierde nimica de pe card si vei putea salva muzica si pozele pe pc.
sper ca ti-am fost de ajutor si bafta

| JusTPauL explică (pentru IonutBaws):

Nu merge deloc, nici prin cablu nici direct in card rider nici in tel, trebuia neaparat formatat

| Paul008 a răspuns:

Alta solutie nu ai

| Marcu_Florin_1989 a răspuns:

Cea mai buna solutie ....altu' nouwinking