| Kevinj a întrebat:

Bună o întrebare dacă am un cont pe doua telefoane diferite și distanta dintre ele este aproximativ 40km cronologia de ce se inregistreaza pe un singur telefon.

2 răspunsuri:
| ___XxwR a răspuns:

Când ai un cont pe două telefoane diferite și distanța dintre ele este de aproximativ 40 km, cronologia este înregistrată pe un singur telefon din cauza modului în care funcționează serviciile de sincronizare și de stocare a datelor în cloud.

Majoritatea aplicațiilor și serviciilor de pe telefoanele mobile utilizează servicii cloud pentru a sincroniza și a salva datele utilizatorului, cum ar fi cronologia de navigare sau alte setări. Atunci când te conectezi la același cont pe mai multe dispozitive, datele sunt sincronizate între acestea prin intermediul serviciilor cloud.

În acest caz, cronologia de pe ambele telefoane ar trebui să fie sincronizată, astfel încât să poți vedea aceeași informație pe ambele dispozitive. Dacă observi că doar unul dintre telefoane înregistrează cronologia, este posibil să fie o problemă legată de setările de sincronizare sau de conectivitate a dispozitivelor. Verifică dacă ambele dispozitive sunt conectate la internet și dacă setările de sincronizare sunt activate corect pe ambele telefoane.

În cazul în care problema persistă, ar fi util să consulți documentația sau să contactezi suportul tehnic al aplicației sau serviciului în cauză pentru asistență suplimentară în rezolvarea problemei.