| Verne a întrebat:

Buna!, o sa incep direct, am un router Tenda Model N30 si am urmatoarea problema cu el, inainte mergea perfect pe caluculator, telefon si tableta, de o periaoda a inceput sa mearga numai pe PC (router-ul il am de vreo 5 luni) fara sa ii fac nimic, cand vreau sa ma contez pe telefon sau pe tableta nu ma lasa (il gaseste) dar cand dau sa ma conectez nu mrge (nu se conecteza) am incercat sa ii dau si reset sa schibm parola sa o scot dar deegaba, ce credeti ca ar trebui sa fac, dau funda!

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Daca ai dat reset si tot nu merge eu zic sa suni la garantie si sa le explici problema, ei o să te indrume să faci anumite setări, dacă nici dupa setarile respective nu va merge va trebui să le trimiţi în garanţie, posibil sa se fii defectat ceva la chip'ul wireless.
Daca nu ai garantie cauţi un service de pc'uri sau pe cineva care se pricepe să se uite.