| eduardpetrolistul a întrebat:

Am cumparat o cameră hikivision si am instalat driverul pe laptop si am constat o problemă după ce am instalat driverul. Am văzut că se aude la difuzor la laptop cu întreruperi si la căști la fel, după ce am dezinstalat driverul se auzea normal, camera fiind pentru supraveghere

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, driver-ul instalat nu a fost potrivit pentru versiunea de Windows de pe laptop-ul tau.

| eduardpetrolistul explică (pentru Bula):

Am instalat driver ul de pe cd si am windows 10

| Bula a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

W10 are deja drivere generale incluse, cu care poate functiona sistemul.
Driverele date de fabricant trebuie instalae DOAR daca sunt probleme cu driverele din Windows.

| eduardpetrolistul explică (pentru Bula):

A trebuit să îi bag sadp tools de pe cd sa ii fac setările camerei, ip, parola ca acela este pe cd

| Bula a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

"Tools" sunt programe utilitare, nu drivere. Se folosesc doar pentru manevrarea device-ului.

| eduardpetrolistul explică (pentru Bula):

Păi după ce am băgat acel tools, a început să se audă întrerupt conținutul audio, si pe difuzor si pe căști

| Bula a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

In acest caz NU driver-ele au fost de vina, ci programele.
Este posibil ca au incarcat prea tare resursele calculatorului.

| eduardpetrolistul explică (pentru Bula):

Nu am instalat cine stie ce, am un HP 6 ram, i7 1,60 ghz, si este prima oara cand se intampla asta ca am mai avut diverse programe si nu s-a intamplat, oricum nu cred ca are ceva driver ul de la placa de sunet ca daca dezinstalez tools-ul nu are nimic

| Bula a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

Ti-am mai scris: programele nu functioneaza corect (Tools), nu driver-ele.