| umbra09 a întrebat:

Buna seara, Am o nelamurire cu o boxa de telefon mai exact aceasta http://allwinner.ro/products/Speaker-Mp3-Player-portabil -USB-Micro-SD.html.
Cand o incarc lumineaza plasticul ala alb de jos unde este bateria cu rosu sta asa cam o ora dupa nu mai lumineaza defel.
Intrebarea mea este daca trebuie sa o incarc pe ON sau pe OFF si cat trebuie sa o tin? daca o scot de la incarcat cand dispare culoarea rosie si o bag iar la incarcat iarasi apare rosu.
De ce sta doar o ora lumina dupa acea se inchide?
Nu trebuie sa steie pana se incarca?
Sau de ce apare din nou lumina rosie daca o bag iarasi la incarcat?
Si inca ceva ieri cand am primit-o nu bazaia deloc dar acum la volum maxim bazaie si bazaie, si cand este gata bateria (asta facea si inainte)
Funda cine imi explica cum sta treaba cu boxa de telefon :)

1 răspuns:
| IonutZidaru01 a răspuns:

Salut, aceasta boxa trebuie incarcata si nu o folosesti cand o incarci